STM8L051F3P6TR 8 Bit MCU with 8 kB Flash Memory 12-bit ADC Resolution and 16 MHz Clock Frequency
HK NeoChip Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : ST
Model Number : STM8L051F3P6TR
Price : 0.31u
Payment Terms : T/T
Architecture : Current Sink, Current Source
Number Of Outputs : 1
Number Of Circuits : 1
Technology : Analog
Output Voltage Range : 0V to VCC
Application : Analog Signal Processing
Input Bias Current : 1nA to 10nA
Product Type : Integrated Circuits
Interface : I²C
Base Product Number : MAX17557
Supplier Device Package : 16-LFCSP (4x4)
Description : IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Oscillator Type : Internal
Differential Output : Yes
Contact Now
STM8L051F3P6TR 8 Bit MCU STMicroelectronics Chip SMD/SMT Mounting
STMicroelectronics
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS: Details
STM8
8 kB
1 kB
TSSOP-20
16 MHz
12 bit
18 I/O
1.8 V
3.6 V
SMD/SMT
8 bit
- 40 C
+ 85 C
STM8L051F3
Reel
Cut Tape
Brand: STMicroelectronics
Data RAM Type: RAM
Data ROM Size: 256 B
Data ROM Type: EEPROM
Processor Series: STM8L
Product Type: 8-bit Microcontrollers - MCU
Program Memory Type: Flash
2500
Subcategory: Microcontrollers - MCU
Unit Weight: 0.006737 oz
Product Tags:
STM8L051F3P6TR
8 Bit MCU STMicroelectronics Chip
SMT Mounting 8 Bit MCU
Cheap STM8L051F3P6TR 8 Bit MCU with 8 kB Flash Memory 12-bit ADC Resolution and 16 MHz Clock Frequency for sale
STM8L051F3P6TR 8 Bit MCU with 8 kB Flash Memory 12-bit ADC Resolution and 16 MHz Clock Frequency Images